Pandémia koronavírusu výrazne zhoršila už existujúcu pandémiu duševného zdravia. Viac ako ¼ ľudí sa vplyvom pandémie zhoršil duševný stav, pričom ⅓ ľudí uviedla, že trpí depresiou. Pretrvávajúca sociálna izolácia na Slovensku zasiahla najmä mladých ľudí. Ukázali sme, že depresia, častokrát vnímaná ako „obyčajná depka“, je vážne ochorenie, ktoré si vyžaduje adekvátnu liečbu a pomohli sme ľuďom rozpoznať jej príznaky.
Ukázali sme mladým ľuďom, že aj psychiatri vedia hovoriť ich jazykom
Filtre v augmentovanej realite nie sú iba na zábavu. Na jednej z prvých online tlačových konferencií, ktoré sa počas pandémie koronavírusu na Slovensku uskutočnili, sme spolu s odborníkmi odprezentovali dáta o dopadoch depresie na Slovákov a priblížili ľuďom, kde počas pandémie môžu vyhľadať pomoc.
Keďže pre pacientov, aj zo strachu z ochorenia COVID-19, bolo čoraz náročnejšie dostať sa do ambulancií svojich psychiatrov, tak sme psychiatrov priniesli priamo do obývačiek pacientov. Oslovili sme známeho moderátora a influencera Michala Saba, ktorý dlhodobo podporuje tému duševného zdravia a v spolupráci so Slovenskou psychiatrickou spoločnosťou a združením No more stigma Slovensko sme zorganizovali 2 online talkshows.